Trakt komunikacyjny i dojazd do obwodnicy

0
689
aleja niepodległości sopot
aleja niepodległości sopot

Trakt komunikacyjny i dojazd do obwodnicy

Główną arterią komunikacyjną w Sopocie jest Aleja Niepodległości, która prowadzi z Gdańska – ul. Grunwaldzką do Gdyni – jest to droga wojewódzka. Tak więc podróż samochodem do sąsiadujących miast trójmiejskich prowadzi główną drogą, do centrum Gdańska około 15 km, do Gdyni prawie 10 km. Poza nią połączenie z Gdańskiem zapewniają ulice – Bitwy pod Płowcami – Powstańców Warszawy – Sępiej lub Goyki do Alei Niepodległości, do Gdyni zaś ciąg ulic Malczewskiego – Kolberga – Sopocka.

Mieszkańcy Sopotu chcący dojechać do obwodnicy trójmiejskiej, bądź do lotniska im. Lecha Wałęsy mogą skorzystać z dwóch tras. Pierwszą jest kierunek na Gdańsk, by w Oliwie ul. Spacerową wjechać na obwodnicę i kierować się na Matarnię – Rębiechowo. Natomiast drugą opcją – jest kierunek na Gdynię, i wjazd na obwodnicę w Orłowie ul. Wielkopolską.

Do czasu kiedy władze aglomeracji trójmiejskich nie zdecydują się, a przede wszystkim nie zainwestują w budowę tras odciążających miejskie drogi, przejazd do Gdańska czy do Gdyni nie będzie komfortowy, ze względu na fakt, że Aleja Niepodległości obustronnie zabudowana w godzinach szczytu osiąga już maksymalną przelotowość, a co także za tym idzie bardzo wysoki stopień hałasu i zanieczyszczeń spalinami.