Opera Leśna w Sopocie

0
927
Opera lesna Sopot

Opera Leśna to amfiteatr położony w zielonej części miasta. Powstał już w 1909 roku, gdy Paul Walther-Schaffer (kapelmistrz Teatru Miejskiego w Gdańsku) znalazł upragnione miejsce na utworzenie sceny na wolnym powietrzu. Leśna polana, w okolicach Doliny Prądki, otoczona stromymi wzgórzami, z doskonałą akustyką była wręcz idealnym miejscem do powstania takiego obiektu.

11 sierpnia 1909 odbyło się tu pierwsze przedstawienie „Obóz nocny w Grenadzie” autorstwa Conradina Kreutzera. W 1964 roku leśny amfiteatr zadaszono. W 9 tygodni stworzono olbrzymi dach, przez co podniosła się atrakcyjność tego miejsca. Festiwale, które się tu odbywają zapoczątkowano w 1961 roku. Początkowo nazywany I-szym Międzynarodowym Festiwalem Piosenki, dziś jest to Sopot Festival. Najsłynniejsze festiwale gromadzące tłumy ludzi, również przed telewizorami to Sopot Hit Festiwal i Top Trendy.

opera leśna sopot

Największymi zmianami po ostatniej przebudowie jest powiększenie liczby siedzeń do 5 tysięcy, oraz zastąpienie zużytych siedzeń na wygodne ławki. Dobudowana zostanie antresola dla tysiąca widzów, a 100 miejsc zostanie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Teraz jest to także obiekt całoroczny, dzięki gruntownemu remontowi całego dachu.

Opera Leśna

adres: ul. Moniuszki 12, 81-829 Sopot
tel: 58 555 84 00
e-mail: operalesna@sopot.pl