hipodrom sopot
hipodrom sopot

zawody konne sopot

Hipodrom Sopot Sp. z o.o. – Sopocki Klub Jeździecki

adres: ul. Polna 1, 81-745 Sopot
tel: 58 551 78 96
e-mail: hipodrom@sopot.pl


Wyświetl większą mapę

Hipodrom zajmuję powierzchnię ponad 40 ha, położony między ulicami Polną, Łokietka, Rybacką i linią torów kolejowych. Składa się z kompleksu toru wyścigowego i zaplecza. Historia powstania tego obiektu zaczyna się od 1898 roku, kiedy na tych terenach rozgrywano regularnie gonitwy konne, choć tor funkcjonował jako sezonowy. Wtedy też, ze względu na duże zainteresowanie wyścigami, wybudowano istniejące do dziś trybuny dla publiczności, hale totalizatora i płytę toru, która pozostała w tym samym kształcie do dnia dzisiejszego. W latach późniejszych na Hipodromie nadal odbywały się sezonowe wyścigi, a od 1983 r przekształcono tor w ośrodek treningu koni. Dopiero w 1999 reaktywowano wyścigi konne, kiedy 100 % udziałów spółki skarbu państwa HIPODROM SOPOT wykupiła Gmina Miasta Sopot. Głównymi użytkownikami toru jest Sopocki Klub Jeździecki – gospodarz regionalnych zawodów na Pomorzu, międzynarodowych zawodów CSIO***, Halowego Pucharu Polski w ujeżdżeniu i skokach, Mistrzostw Polski w WKKW  oraz imprez ogólnopolskiej we wszystkich dyscyplinach jeździeckich: ujeżdżeniu, skokach, Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, oraz jeździe w stylu western – reiningu.

Na terenie Hipodromu działają również szkółki jeździecki

Małe Rancho – Żaneta Tudruj tel: 511 505 752
Profesjonalna Szkoła Jazdy Konnej – Agnieszka Racka tel: 605 031 393
Stajnia pod Złotą Podkową – Danuta Bednarska tel: 602 745 006
Szkółka Jazdy Konnej – Hanna Łyczkowska tel: 601 652 304

i odbywają się zajęcia hipoterapii

Dobry Koń – Wojciech Jankowski, Krzysztof Galiński tel: 503 355 458, 607 599 540
Hipoterapia Aleksandra Marszałek tel: 502 122 976
Hipoterapia mgr Agnieszka Jaszewska tel: 500 17 47 67

Od dnia 7 marca 2011 Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o. przeprowadza na terenie Hipodromu prace remontowe i rozbudowę w ramach projektu Rewitalizacji Historycznego Zespołu Hipodromu

Przedmiotem projektu jest:

– Rozbudowa dużej zadaszonej hali ujeżdżalni z rozprężalnią o nową bazą szkoleniowo-biurową z pełnym zapleczem socjalnym (widownia dla 300 osób, trybuna sędziowska, sala konferencyjna, usługi noclegowe, gastronomiczne i handlowe)
– Przebudowa stajni dla koni rekreacyjnych (wyposażenie w siodlarnię i halę ujeżdżalni) wraz z kompleksem do prowadzenia zajęć z hipoterapii oraz stajni dla koni wyczynowych – dostosowanie boksów do wymagań FEI (wyposażenie solarium, karuzela)
– Budowa hippicznego parku rozrywki – otwartego obiektu o funkcjach edukacyjno – integracyjnych
– Renowacja zabytkowej trybuny sędziowskiej (sala konferencyjna, biuro)
– Remont budynku „dżokejki” – sędziowskiego pomieszczenia wagi i obsługi jeźdźców
– Poprawa dostępności (budowa dodatkowego wjazdu na obiekt od ul. Łokietka w Sopocie) oraz bezpieczeństwa obiektu (przebudowa układu komunikacyjnego) wraz z dostosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych
– Zagospodarowanie terenu (budowa miejsc parkingowych, systemu nawadniania i gromadzenia wody opadowej, modernizację instalacji technicznych, renowacja płyty zielonej i korekta toru oraz nowe nasadzenia)
– Budowa budynku gospodarczego (kotłownia, garaże, warsztaty)
– Przeszkolenie specjalistyczne pracowników Hipodromu Sopot

Prace mają potrwać do końca października 2012 roku, obiekt zaś pozostał otwarty i dostępny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here