Prawo na niepublicznej uczelni?

0
111
studia podyplomowe Gdynia wsaib
studia podyplomowe Gdynia wsaib

Studia prawnicze są marzeniem i wyzwaniem dla wielu młodych ludzi. Kiedyś kierunek dostępny był jedynie na publicznych uczelniach, dzisiaj można wybierać spośród kilku niepublicznych placówek.

 Prawo w Gdyni

studia podyplomowe gdynia

Według rankingów Gazety Prawnej oraz raportów Ministerstwa Sprawiedliwości, Prawo w Uczelni im. E Kwiatkowskiego znajduje się na pierwszym miejscu wśród wszystkich wyższych uczelni niepublicznych na Pomorzu.
Na wysoki poziom studiów wpływa zdecydowanie najlepsza kadra- sędziowie, prokuratorzy, właściciele kancelarii prawnych oraz wiele osób życia publicznego.

Studia prawnicze Gdynia

studia magisterskie gdynia

Studia prawnicze są jednolite i trwają 5 lat kończąc się uzyskaniem tytułu magistra prawa. Dzięki niemu można świadczyć usługi z zakresu doradztwa prawnego, reprezentowania firm i osób prywatnych w sądach oraz na stanowiskach wymagających kompleksowej wiedzy prawnej. Co najważniejsze jednak- ukończenie Prawa otwiera drogę do takich zawodów jak sędzia, prokurator, adwokat, notariusz, czy radca prawny. Wcześniej należy podejść do egzaminu na aplikacje.
Program studiów oparty jest na kształceniu praktycznym. W każdym semestrze studenci w ramach zajęć obowiązkowych uczestniczą w 30 rozprawach sądowych- w sądach cywilnych, karnych i administracyjnych. Ponadto uczelnia organizuje rekonstrukcje rozpraw sądowych, w których uczestniczą studenci.
Tym co wyróżnia profil absolwentów WSAiB na tle innych, jest również znajomość zasad funkcjonowania gospodarki rynkowej, która z pewnością ułatwi im współpracę z przedsiębiorcami działającymi na terenie UE.
Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni to rozpoznawalna i stabilna marka, a dyplom jej ukończenia jest przepustką do wymarzonej pracy i dalszego rozwoju.
Kadra i program WSAiB z pewnością odpowiadają ambicjom  absolwentów.