Atena – Innowacyjne rozwiązania IT dla Twojej firmy

0
305
usługi informatyczne sopot atena
usługi informatyczne sopot atena

Prowadzenie własnej firmy, praca w nowoczesnej instytucji lub organizacji wymagają od nas ciągłego poszerzania kompetencji oraz zapoznawania z nowościami w zakresie technologii i informacji. W zależności od profilu naszej działalności, często potrzebujemy wsparcia związanego z zarządzaniem, bezpieczeństwem, oprogramowaniem – czyli systemem IT.

atena informatyczne usługi firma atenaAby mieć pewność, że nasza firma będzie funkcjonowała pod tym względem zgodnie z nowoczesnymi trendami i normami, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów zajmujących się szeroko pojętą technologią informacji. Na rynku istnieje obecnie bardzo dużo firm związanych z branżą IT, dlatego szukając wsparcia warto wybrać tę, którą poleca najwięcej zadowolonych klientów.

Jednym z najbardziej zaufanych i cieszących się bardzo dobrą opinią jest zespół specjalistów z trójmiejskiej firmy Atena. Spółka ma duże doświadczenie, ponieważ działa już od 1991 roku specjalizując się w zarządzaniu dużymi projektami wdrożeniowymi w partnerstwie ze światowymi liderami IT takimi jak Microsoft i SAP.

sopot informatyczne usługi atena usługi informatyczne atena usługi informatyczne sopot atena

Atena to rozwiązania „pod klucz” z zakresu back office, front office, middleware oraz business intelligence.
Jej klientami jest wiele znanych firm z sektora ubezpieczeniowego: Ergo Hestia, AVIVA, Allianz, AEGON, CONCORDIA UBEZPIECZENIA, Liberty Direct, Nordea, Warta, SKOK ubezpieczenia oraz sektora branżowego, m.in.: LOTOS, Energa, Ciech, PGNiG, Enea, czy UPC, którym Atena oferowała usługi związane z konsultingiem biznesowym, konsultingiem IT, sprzedażą hardware i software, integracją i migracją rozwiązań oraz systemów, do dziś świadcząc usługi utrzymaniowe.

Kapitałem firmy są przede wszystkim jej pracownicy – najlepsi specjaliści i konsultanci z dziedzin nowych technologii, zarządzania oraz finansów.

Atena to obecnie 400 ekspertów – w tym programistów, projektantów, administratorów baz danych i systemów i inżynierów, którzy mimo ogromnego doświadczenia nadal kształcą się i są otwarci na nowe tematy i zadania, dostosowując się do potrzeb klientów.

atena sopot

Ofertę firmy podzielić można na 5 głównych gałęzi:

1.Rozwiązania dla ubezpieczeń:

Atena. Insurance Platform LIFE, której celem jest usprawnienie i podwyższenie efektywności procesów biznesowych w towarzystwie ubezpieczeń na życie, co prowadzi do zwiększenia elastyczności działania i wzrostu sprzedaży,

Atena. Insurance Platform Non-Life, mająca prowadzić do zmniejszenia kosztów i poprawy efektywności procesów obsługowych w towarzystwie ubezpieczeń,

Atena. Platforma Ofertowa usprawniająca i polepszająca jakość kontaktów między towarzystwem ubezpieczeń a klientem biznesowym, co w rezultacie ma zwiększyć sprzedaż i zadowolenie klientów,

Atena.Insurance Platform SFC zwiększająca efektywność zarządzania siecią sprzedaży w towarzystwie ubezpieczeń. System to kompleksowe wsparcie procesów obsługi, rozliczeń oraz wzajemnej komunikacji z pośrednikami,

Atena. IPEGAZ, czyli kompleksowa obsługa procesów będących na pograniczu współpracy sieci agencyjnej z TU, mająca na celu ułatwienie pracy pośrednika oraz integrację jego działań z centralnym systemem TU. Prowadzi to do wzrostu realizowanej przez pośrednika sprzedaży oraz poprawy jakości obsługi klienta,

Atena. eKONTO mająca na celu oddanie do dyspozycji klientów TU innowacyjnych możliwości zarządzania posiadanymi polisami, a co za tym idzie doprowadzenie do przewagi konkurencyjnej TU w obszarze obsługi posprzedażowej,

Atena. HPS, której zadaniem jest powiększenie wartości portfeli polis, klientów oraz agentów,

Atena. Portal Kredytów Kupieckich mająca prowadzić do wzrostu zadowolenia klienta, co zapewni przewagę konkurencyjną. Rozwiązanie takie to wsparcie dla underwriterów w wydaniu szybkich i trafnych decyzji, które przyspieszają proces oceny ryzyka,

Atena. Aztez Reader – pozwalająca na odczyt danych zawartych w polskich dowodach rejestracyjnych pojazdów,

Cumulus – produkt gotowy do sprzedaży w perspektywie dwóch tygodni. Jest to zbiór prostych zasad projektowych, pozwalających efektywnie zamienić model sprzedażowy w model kompleksowej współpracy pomiędzy klientami i ich partnerami.

atena informatyczne usługi

2. Rozwiązania dla biznesu:

Business Intelligence i PerformancePoint Services – służąca do tworzenia oraz publikowania, w zależności od potrzeb – prostych i zaawansowanych raportów,

Office 365 – pozwalający na redukcję kosztów i czasu migracji danych oraz sprawne wdrożenie systemu.

sopot atena inormatyczne usługi

3. Rozwiązania SAP – pomocne w zakresie finansów i kontrolingu, a także elektronicznego obiegu dokumentów oraz ich archiwizacji.

4. Outsourcing IT czyli nowoczesne rozwiązania informatyczne: konsulting, analiza procesów biznesowych, projektowanie rozwiązań dedykowanych, wdrażanie i integracja systemów, szkolenia oraz wsparcie IT. Pozwala to na sprawną obsługę zgłoszeń od użytkowników oraz zarządzanie i utrzymanie systemów biznesowych i rozwiązań infrastrukturalnych IT.

5. Usługi integracyjne obejmujące analizę wstępną, analizę szczegółową, prjektowani i implementację, testy oraz usługę powdrożeniową. Wszystkie etapy realizowane są w oparciu o najbardziej zaawansowane technologie.

firma atena

Atena to autorska metodologia współpracy z klientem, dzięki której specjaliści mogą trafnie rozpoznawać, nazywać oraz rozumieć procesy biznesowe.

Duże doświadczenie i jednoczesna otwartość oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji gwarantują klientom perfekcyjną, kompleksową obsługę przy zachowaniu bezpieczeństwa, ustalonych terminów oraz realizacji wyznaczonych celów.

Korzystając z ich usług możemy mieć pewność, że wybraliśmy najwyższą jakość, ponieważ firma stawia sobie konkretne cele, jakimi są:

– ciągłe doskonalenie usług i produktów,
– inwestowanie w pracowników poprzez podnoszenie ich kwalifikacji,
– zachęcanie pracowników do stosowania innowacyjnych rozwiązań procesowych oraz technologicznych,
– badanie satysfakcji klienta i dążenie do jej zwiększania,
– ulepszanie Systemu Zarządzania.

Atena została doceniona i wielokrotnie wyróżniona, m.in. przez Forbesa, Dziennik Gazetę Prawną, a także wysoko oceniana w rankingach m.in.: Teleinfo 500 w zakresie ubezpieczeń, Gazela Biznesu, czy ComputerWorld TOP 200.

informatyczne usługi atena

Jeśli potrzebujesz fachowego wsparcia IT dla swojej firmy, zachęcamy do kontaktu:

Trójmiasto:

ul. Rzemieślnicza 33
81-855 Sopot
tel.: + 48 58 768 07 00
fax: + 48 58 768 07 01
e-mail:sales@atena.pl

Warszawa:

ul. Al. Jerozolimskie 65/79
00-697 Warszawa
Nasze biuro jest na 2 piętrze, pokój 3.170
tel.: + 48 22 654 32 81
fax. + 48 22 654 24 11