Bransoletki – ponadczasowa ozdoba ciała dla każdego. Ręcznie robione mają wyjątkową wartość

0
590
Motyle.net Sopot bizuteria artystyczna

Bransoletki to akcesoria, które od wieków są noszone przez ludzi na całym świecie. W zależności od kultury, tradycji i mody, bransoletki przybierają różne formy i style. Dzisiaj przyjrzymy się kilku modnym rodzajom bransoletek, które cieszą się dużą popularnością. Sprawdzamy także czy i dlaczego warto zwrócić uwagę na ręcznie robioną biżuterię oraz co jest w niej ważne.

Fenomen bransoletek od wieków

Bransoletki, podobnie zresztą jak kolczyki czy naszyjniki, noszono już w czasach, gdy ludzkość zamieszkiwała jaskinie, a na żywność polowano. Biżuteria była niezwykle symboliczna, pełniła rolę trofeum czy znaczyła hierarchię w grupach. Przez wieki zmieniało się jej znaczenie, a także wygląd. Dziś artystyczne bransoletki są jednym z najpopularniejszych rodzajów ozdoby ciała. Przyglądamy się kilku najmodniejszym obecnie fasonom.

Motyle unikatowa bizuteriaBransoletki charms

Bransoletki charms to jedne z najpopularniejszych rodzajów biżuterii. Składają się z łańcuszka oraz wiszących elementów, nazywanych charmsami. Mogą to być np. kuleczki, koraliki, zawieszki w różnych kształtach, a nawet małe breloczki. Każdy charm symbolizuje coś ważnego dla noszącej go osoby.

Bransoletki shamballa

Zostały stworzone na podstawie buddyjskiej legendy o krainie Shamballa – krainie szczęśliwości i harmonii. Bransoletki shamballa składają się z nici woskowanej lub skórzanej oraz koralików. Koraliki te są często kryształkami Swarovskiego lub kamieniami naturalnymi.

Bransoletki koralikowe

Tej wiosny i lata będą królowały bransoletki koralikowe w pastelowych kolorach oraz bransoletki z koralików w stylu boho. Bransoletki koralikowe są często ręcznie robione i zawierają różne rodzaje koralików – od szklanych, po naturalne kamienie.

Bransoletki z kamieni naturalnych

Bransoletki z kamieni naturalnych to nie tylko modny dodatek, ale również talizman. W zależności od wybranego kamienia, bransoletka może mieć wpływ na nastrój, poprawiać samopoczucie lub przynosić szczęście. Kamienie naturalne są często wykorzystywane w terapiach naturalnych, a noszenie bransoletki z kamieniami to sposób na korzystanie z ich właściwości w codziennym życiu.

Bransoletki robione ręcznie – tego nie znajdziesz w „sieciówkach”

Wymienione wyżej rodzaje bransoletek łączy to, że każda ma własny „charakter”, wyjątkowość, a także fakt, że wykonana ręcznie może stać się unikatową ozdobą dostosowaną do oczekiwań osoby ją noszącej. Dlaczego więc warto postawić właśnie na biżuterię robioną ręcznie?Motyle kolekcje bizuterii autorskiej 1Ręcznie robiona biżuteria  to nie tylko ozdoba dla naszych nadgarstków, ale także wyraz naszej indywidualności i kreatywności. W dzisiejszych czasach, kiedy większość produktów jest masowo produkowana, noszenie ręcznie robionych bransoletek ma wiele zalet.

Po pierwsze, ręcznie robione bransoletki są unikalne. Każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna, ponieważ jest wytwarzana z użyciem różnych technik, materiałów oraz wyobraźni i pomysłowości twórcy.

Po drugie, ręcznie robione bransoletki są wyjątkowo solidne i trwałe. Oryginalne wyroby nie tracą na wartości, a wręcz przeciwnie – z czasem stają się coraz cenniejsze, ponieważ są wykonane z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje ich trwałość i odporność na uszkodzenia.

Motyle kolekcja czarny danPo trzecie, noszenie ręcznie robionej biżuterii jest także związane z ideą ekologii. Wytwarzanie biżuterii masowej produkcji wiąże się z wykorzystaniem ogromnych ilości surowców naturalnych oraz energii elektrycznej. Natomiast tworzenie ręcznie robionej biżuterii wymaga znacznie mniejszej ilości energii, a często wykorzystywane są przy tym materiały naturalne i ekologiczne, takie jak drewno, szkło, kamienie, czy tkaniny.

Po czwarte, ręcznie robione bransoletki to także szansa na wspieranie małych przedsiębiorstw i rękodzielników. Kupując ręcznie robioną biżuterię, wspieramy lokalnych artystów, którzy często wytwarzają ją w domowym zaciszu, z pasji i zamiłowania do tworzenia pięknych rzeczy.

Motyle – unikatowa, artystyczna biżuteria z Sopotu

Już prawie 20 lat ma historia zamiłowania do ręcznie robionej biżuterii twórców pracowni jubilerskiej Motyle w Sopocie. Autorską biżuterię projektuje z pasją Daria Jankowiak-Byczkowska, za co zdobyła cenne i prestiżowe nagrody w Polsce i zagranicą.

Marka zawiera w swoich kolekcjach naturalne materiały takie jak najwyższej próby srebro, złoto bursztyn, perły, turkus, ametyst i kryształy. Świat roślin i zwierząt, architektura, moda oraz człowiek są niekończącą się inspiracją i energią kolekcji Motyle.

Bizuteria artystyczna recznie robiona MotyleBransoletki robione ręcznie przez zespół rzemieślników w pracowni Motyle są nie tylko oryginalne, unikatowe w swym designie czy tworzone na specjalne zamówienie, ale niezwykle trwałe i ponadczasowe. Fakt, że biżuteria tworzona jest przez człowieka, w dodatku pasjonata i prawdziwego fachowca sprawia, że każda „błyskotka” z pracowni ma duszę, czego z pewnością nie można powiedzieć o masowo produkowanych elementach biżuterii przez światowe marki. W przypadku Motylu nie ilość, a jakość ma znaczenie.

Duży wybór gotowych już propozycji na ręcznie robione bransoletki dla siebie lub jako unikatowy prezent dla bliskich, znaleźć można w kolekcjach takich jak Duch Lasu, Botanica, Magma, Selene, Marble Clouds czy Cosmic Love. Co więcej, pracownia w Sopocie zaprasza na warsztaty jubilerskie, podczas których możesz zobaczyć proces produkcji biżuterii od podstaw czy samodzielnie wykonać choćby wspomniane bransoletki.