Dobra maska filtrująca niezbędna wiosną

0
167
Maski antysmogowe Respro

Uważa się, że wiosna to czas kiedy można przestać stosować maski antysmogowe. Sezon grzewczy kończy się, a wraz z nim maleje problem smogu.
Niestety dla alergików, miesiące takie jak kwiecień i maj są jednymi z gorszych w roku, ponieważ w powietrzu unosi się mnóstwo pyłków wywołujących uczulenia.

Dodatkowo, jak każdy wie, w tym roku z powodu pandemii wywołanej koronawirusem, wprowadzono obowiązek używania maseczek antysmogowych w przestrzeni publicznej. Nie wiadomo jak długo będzie obowiązywał ten nakaz – niektórzy mówią, że być może nawet 2 lata.
W związku z zaistniałym zagrożeniem, większość osób używa maseczek jednorazowych lub bawełnianych, które można prać, ale ciężko się w nich oddycha, co u niektórych prowadzi nawet do zasłabnięcia z powodu niedotlenienia.

Maska antysmogowa do biegania Respro

Biorąc pod uwagę, że będziemy musieli przyzwyczaić się do noszenia maseczek przez dłuższy czas, warto zainwestować w lepszą, trwalszą i bardziej uniwersalną maskę.
Dobrej jakości, certyfikowany produkt, nie tylko uniemożliwi nam zarażenie kogoś drogą kropelkową koronawirusem, ale także zabezpieczy nas przed szkodliwym działaniem smogu, dymu tytoniowego czy alergenów.

Jakie jeszcze korzyści daje stosowanie masek antysmogowych?

Profesjonalne maseczki antysmogowe  i antyalergiczne występują w kilku rozmiarach, które łatwo można dopasować do swojej twarzy. Dzięki temu mamy gwarancję, że są szczelne, co jest kluczowe w ich skuteczności. (Zwykłe maseczki bawełniane nigdy nie zapewnią 100% szczelności).
Ponadto nowoczesne maski wyposażone są często w specjalne panele, dzięki którym twarz pozostaje sucha.
Wybierając z kolei modele sportowe – np. do biegania, mamy pewność, że maska przy najlepszej filtracji nie powoduje znaczących oporów w przepływie powietrza, przez co nie jesteśmy narażeni na niedotlenienie i możemy swobodniej oddychać.

Maska antysmogowa Respro
Maska antysmogowa Respro dla biegaczy

W maskach sprawdzonych producentów znajdują się wysokiej jakości, wymienne filtry, które samodzielnie można zastąpić nowymi. Zwykle jest to połączenie filtra węglowego z filtrem HEPA, co daje maksimum skuteczności.

Podsumowując – każdy z nas odczuwa zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Obecna rzeczywistość to większa świadomość różnych zagrożeń wpływających na nasze życie i zdrowie.
Nowe nawyki – takie jak zwiększona higiena i noszenie maseczek, powinny wejść nam w krew, ponieważ tego typu sytuacje mogą się powtarzać.

Maski antyalergiczne Respro
Certyfikowana maska antysmogowa Respro

Inwestycja w wielorazową, certyfikowaną maskę antysmogową, jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż stosowanie wyrobów jednorazowych o wątpliwej skuteczności.
Produkt dobrej jakości zapewni nam kompleksową ochronę przed wieloma szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a to sprawia, że zakup staje się bardziej opłacalny i zwyczajnie ma sens.