Koszt maski antysmogowej

0
134
smog maski antysmogowe miasto przeciwsmogowe respro zima 7
smog maski antysmogowe miasto przeciwsmogowe respro zima 7

Maski antysmogowe i przeciwpyłowe to obecnie jeden z najlepszych sposobów aby ochronić się przed zanieczyszczonym powietrzem. Rosnący problem smogu wywołany m.in. pyłami PM10 i PM2,5 sprawia, że coraz więcej osób korzysta z tego typu masek.

Najczęściej są one kupowane przez mieszkańców Krakowa i Zakopanego gdzie każdego roku normy zanieczyszczenia powietrza zostają wielokrotnie przekroczone. Jesień i zima to czas kiedy jakość wdychanego przez nas powietrza pogarsza się z powodu ogrzewania mieszkań piecami, w których spalane są często niedozwolone materiały.

smog maski antysmogowe miasto przeciwsmogowe respro zima (1)Tak naprawdę w każdym większym mieście jesteśmy narażeni na działanie smogu i jego negatywny wpływ na nasze zdrowie. Niestety decydując się na zakup maski antysmogowej wiele osób kieruje się niską ceną i łatwą dostępnością.

Z tego powodu w naszym koszyku lądują często maski „no-name” z popularnych marketów, które zwykle kosztują ok 30 zł. Osoby, które dokonują takiego zakupu powinny wiedzieć, że tego typu maski w żadnym stopniu nie chronią przed smogiem i prawdopodobnie rozlecą się po pierwszym założeniu.

smog maski antysmogowe miasto przeciwsmogowe respro zima (1)

Koszt dobrej maski przeciwpyłowej/antysmogowej to 200-300 zł – w zależności od modelu. Taki produkt wykonany jest z odpowiednich, bezpiecznych materiałów, posiada certyfikowane filtry, daje możliwość wyboru odpowiedniego rozmiaru i z pewnością posłuży nam długie lata. Co najważniejsze – spełni swoją funkcję – ochroni nas przed zanieczyszczeniami.

Chcąc kupić dobrej jakości maskę wystarczy poszukać opinii w internecie. Temat jest ostatnio dość głośny, dlatego nie brakuje rekomendacji. Wśród polecanych marek wymienić można m.in. maski firmy Respro. Mamy tam do wyboru mnóstwo modeli w różnych wariantach kolorystycznych.

smog maski antysmogowe miasto przeciwsmogowe respro zima (1)

W razie wątpliwości, profesjonalni pracownicy sklepu pomogą wybrać właściwy model, rozmiar, wyjaśnią jak działają filtry i udzielą wszystkich niezbędnych informacji. Pamiętajmy, że na zdrowiu nie ma co oszczędzać – lepiej zainwestować raz a dobrze, niż co kilka tygodni kupować nową maskę antysmogową, która i tak nie będzie działać.