Jak dobrać odpowiedni rozmiar maski antysmogowej?

0
172
Jak dobrać odpowiedni rozmiar maski antysmogowej
Jak dobrać odpowiedni rozmiar maski antysmogowej

Maski antysmogowe to coraz częściej kupowany produkt – szczególnie przez osoby aktywne, mieszkające w wielkich, zanieczyszczonych aglomeracjach. Wybór masek jest coraz większy. Niestety często możemy trafić na tanie podróbki oryginalnych akcesoriów, które nie będą spełniały swojej roli. Maski za 20 – 30 zł dostępne w popularnych hipermarketach z pewnością nie uchronią nas przez zanieczyszczeniami powietrza, dlatego warto sięgać po produkty sprawdzonych marek.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar maski antysmogowej?

Antysmogowe maski Respro maseczka antysmogowa

W dobie internetu bez problemu znajdziemy opinie o sklepach, które oferują nam dobre jakościowo i skuteczne maski przeciwpyłowe. Należy jednak pamiętać, że robiąc zakupy online, warto wcześniej zastanowić się jaki rozmiar wybrać, aby uniknąć wymiany lub zwrotu towaru.

Poniżej przedstawiamy najlepszy sposób na dobranie odpowiedniego rozmiaru maski antysmogowej. Można to zrobić w trzech następujących krokach:

  • Wystarczy używając kawałka sznurka lub materiału owinąć głowę w okolicach brwi, po czym zmierzyć długość jaka została owinięta.
  • Wykorzystując kawałek materiału albo sznurka należy przyłożyć go do punktu między oczami nad nosem i zmierzyć długość do podbródka.
  • Przy pomocy sznurka lub kawałka materiału trzeba owinąć nim szyję, a następnie zmierzyć długość jaka została owinięta.

maski antysmogowe dla alergikow respro (3)

Wymiary jakie uzyskamy musimy porównać z tabelą rozmiarów prezentowaną zwykle na stronie producenta lub dystrybutora. Jeśli wykonaliśmy je prawidłowo, maska antysmogowa będzie dobrze leżała, a co za tym idzie spełni swoją funkcję. Oprócz tego, bardzo często rozmiary dobierane są pod względem wzrostu i wagi ciała. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto również napisać do danego sklepu i poprosić o poradę sprzedawcę.