Test maski Training Mask 2.0 – bieganie

0
133
Maska do ćwiczeń training mask 4
Maska do ćwiczeń training mask 4

Maski treningowe to cieszące się w ostatnim czasie akcesoria dla sportowców, dla których szczególnie ważna jest wytrzymałość. Coraz więcej osób decyduje się na bieganie w warunkach imitujących trening wysokogórski, dlatego postanowiliśmy sprawdzić skuteczność takiej maski testując model Training Mask 2.0.

maska treningowa training mask 2 2

Maska treningowa Training Mask 2.0  zaprojektowana została tak aby zwiększyć skuteczność treningów bez używania dodatkowego obciążenia.  Jej celem jest skrócenie czasu trwania przeciętnego treningu bez straty na jego wydajności.

maska treningowa training mask 2 4

Ten model sprawdzi się w przypadku amatorów biegania, którzy chcą poprawić swoją ogólną kondycję, ale da również dobre rezultaty np. wśród kulturystów.

To co możemy wypracować stosując maskę, to wg producenta:

  • Zwiększenie pojemności płuc,
  • Zwiększenie poziomu energii,
  • Efektywniejsza wymiana gazowa,
  • Zwiększenie progów beztlenowych.

Ważną kwestią przed zakupem jest odpowiednie dobranie rozmiaru maski treningowej. W przypadku modeli Training Mask 2.0 jest to bardzo łatwe. Mamy tu 3 warianty – rozmiar S, M i L.

maska treningowa training mask 2 3

Wybierając rozmiar musimy kierować się masą ciała oraz wymiarami twarzy. Dobrze dobrana maska powinna idealnie przylegać do twarzy, tak aby bokami nie dostawało się powietrze. Przejdźmy jednak do wyników testów.

Po miesiącu biegania z użyciem maski, zaobserwowaliśmy następujące zalety produktu:

  • Podczas treningu biegowego, wyrabiamy nawyk koncentrowania się na oddechu co jest bardzo korzystne. Chwila nieuwagi skutkuje tym, że trzeba nadrabiać tlen w płucach w celu wyrównania oddechu.
  • Maska Training Mask 2.0 uczy tzw. głębokiego oddychania przeponą,
  • Przyzwyczajenie się do treningów w masce następuje dość szybko – po 2- 3  razach,
  • Maska jest łatwa w czyszczeniu. Część gumową, można odłączyć od materiałowej i przepłukać pod bieżącą wodą.
  • Regularne bieganie w masce powoduje, że zapominamy o jej istnieniu. Training Mask 2.0 jest bardzo wygodna, łatwo się zapina. Otwory na uszy powodują, że nie zsuwa się z głowy.

Jedyną zaobserwowaną wadą są różne odgłosy – świsty, które wydajemy podczas biegu i oddychania, ale, nie ma to wpływu na efektywność treningu.

maska treningowa training mask 2 1

Podsumowując – model Training Mask 2.0 to dobry wybór dla osób, które chcą podczas treningu biegowego zwiększyć swoją wytrzymałość i poziom energii.  Dodatkowym plusem jest szybsze spalanie kalorii.