Weekend z Latającymi psami w Sopocie

0
155

W samym środku lata, Sopot stanie się centrum niesamowitych podniebnych akrobacji.
W weekend 23-24 lipca br. w położonym tuż przy plaży Parku Północnym odbędzie się kolejna edycja zmagań Latających Psów. Czworonogi z całej Polski stawią się do trzeciej w tym sezonie rundy rozgrywek o tytuł mistrza dogfrisbee. Przez cały weekend będzie można podziwiać widowiskowe pokazy zawodników, startujących w konkurencjach dystansowych ThrowNGo, polegających na aportowaniu przez psa lecącego dysku,

Freestyle – najbardziej widowiskowej formy dogfrisbee, a także zupełnie nowej dyscyplinie Frizgility czyli połączeniu frisbee oraz agility czy Far Out. Nie zabraknie też pokazu zaganiania kaczek. Dodatkowo, w trakcie zawodów udzielane będą bezpłatne porady ekspertów w zakresie żywienia i zachowania zwierząt. Sponsorem cyklu Latające Psy są producenci marki DOG CHOW® oraz ADVANTIX®.

złoty ul sopot

Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, zyskującą sporą grupę miłośników również w Polsce. Polega ona na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu przez czworonoga różnych powietrznych ewolucji. Widowiskowe zawody Latające Psy bazują na umiejętnościach, wymagających współpracy człowieka z psem.

Rozgrywki odbywają się na terenie najbardziej popularnych i lubianych przez mieszkańców parków miejskich
w czterech miastach Polski – Wrocławiu, Poznaniu, Sopocie oraz w Warszawie. Z każdym rokiem zawody przyciągają coraz większą liczbę miłośników latających psów – zarówno uczestników, jak i widzów. I tym razem do walki o główne trofeum staną profesjonalni i początkujący „dogfrisbiarze” zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Tegoroczne zmagania Latających Psów odbędą się w nowatorskiej formule UpDog. Nowy kształt konkursu da szansę na zaprezentowanie się mniej atletycznym psom, a przed zawodowcami postawi nowe wyzwania. W Sopocie rozegrane zostaną aż cztery nowe konkurencje.

Oprócz znanych pokazów Freestyle, zespoły zmierzą się w ThrowNGo – polegającym na jak najszybszym aportowaniu przez psa lecącego dysku; oraz zupełnie nowej dyscyplinie Frizgility czyli połączeniu frisbee oraz agility, gdzie najważniejsza jest idealna komunikacja z psem. Rywalizacja sportowa to nie wszystko. Dodatkowych wrażeń dostarczy też Flyball – wyścigi psich sztafet oraz widowiskowe zaganianie kaczek.

Oprócz zawodów dogfrisbee, Latające Psy to również miejsce promocji innych popularnych psich sportów. We Sopocie odbędą się niezwykle lubiane przez widzów pokazy zaganiania kaczek przy pomocy psów. Nie zabraknie również szkółki frisbee, która przybliży zasady oraz umożliwi naukę podstaw dogfrisbee. Podczas imprezy właściciele czworonogów będą mogli także indywidualnie porozmawiać z ekspertami z dziedziny właściwego żywienia, profilaktyki zdrowia oraz psychologii
i zachowań psów.

02.Latajace_Psy

Obecność na zawodach Latające Psy to także szansa zadbania o kondycję czworonoga – podczas weekendowych zmagań można zasięgnąć bezpłatnych porad ekspertów marki DOG CHOW® dot. właściwego żywienia oraz psychologii i zachowań psów. W trakcie wydarzenia, właściciele psów mogą także otrzymać specjalne próbki karmy DOG CHOW®, dopasowanej do wieku swojego najlepszego przyjaciela.

Już od ponad dekady DOG CHOW® promuje aktywne spędzanie czasu ze swoim psem wspierając zawody dogfrisbee. Ta charakteryzująca się dużą aktywnością dyscyplina, wymaga również odpowiednio zbilansowanej karmy. Edukując oraz pomagając właścicielom w doborze właściwego pożywienia, wspólnie z nimi dba o dobrą formę i zdrowie ulubieńca. Dzięki starannie dobranym składnikom oraz porcjom dostarcza zwierzętom optymalny poziom energii zapewniając prawidłowe odżywienie na każdym etapie życia.

W trakcie sopockich zawodów dyżur pełnić będzie również ekspert marki Advantix® – lekarz weterynarii, który bez dodatkowych opłat skontroluje stan zdrowia czworonogów, które pojawią się na zawodach. Odwiedzając mobilną klinikę marki będzie można także uzyskać informacje o sposobach ochrony psów przed kleszczami, pchłami i komarami.

01.Latajace_Psy

Harmonogram zawodów w Sopocie

Sobota 23 lipca

od 9:00 rejestracja
10:00 Frizgility
12:30 Freestyle Level 1 – runda kryteriów
13:30 Pokaz zaganiania kaczek
14:00 Freestyle Level 2 – runda kryteriów
15:30 Pokaz zaganiania kaczek
ok. 16:00 Far Out

Niedziela 24 lipca

8:30 rejestracja ThrowNGo
9:30 Freestyle Level 1 – runda efektu
10:30 ThrowNGo Level 1 i Level 2
ok. 14:00 Pokaz zaganiania kaczek
14:30 Freestyle Level 2 – runda efektu
ok. 15:30 Frizgility Masters (Top 10)
ThrowNGo Masters (Top 10)
Pokaz zaganiania kaczek
ok 16:30 Ceremonia
następnie
Pokaz Flyball