Najlepsze katamarany świata na sopockim molo

0
140
Przemysław Tarnacki 05 e1469178828452
Przemysław Tarnacki 05 e1469178828452

Warszawa, 21.07.2016 r.
INFORMACJA PRASOWA

Znany żeglarz z Cosmopolitan Twarda 4 powalczy w regatach Pucharu Świata

W dniach 26-30 lipca 2016 odbędzie się w Sopocie kolejna edycja regat Pucharu ŚwiataEnerga Sopot Match Race. Tuż przy sopockim molo będzie można obserwować zmagania najpiękniejszych i najnowocześniejszych katamaranów świata M32, których wyczyny są porównywane do żeglarskiej Formuły 1. To będzie prawdziwe święto dla wszystkich fanów żeglarstwa.

zła kobieta sopot

Na katamaranach M32 oraz Diamant 3000 żeglują światowe sławy tego sportu, wielokrotni mistrzowie świata w match racingu, uczestnicy regat Volvo Ocean Race czy America’s Cup. Wśród nich, w Sopocie, nie zabraknie również polskich załóg. Swój udział potwierdził Przemysław Tarnacki, znany polski żeglarz – współtwórca idei sprowadzenia do Sopotu regat match racingowych.

Przemysław Tarnacki-05

Nie ma chyba bardziej kosmopolitycznego sportu niż jachting – twierdzi Tarnacki. – A match racing to szczególnie uwielbiana zarówno przez kibiców, jak i media dyscyplina. Ponieważ ścigają się ze sobą tylko dwa jachty, obowiązuje zupełnie inna taktyka. Mamy konkretnego jednego przeciwnika i możliwe są różne spektakularne triki. Bardzo mentalnie wymagająca formuła, a jednocześnie niezwykle widowiskowa, przypominająca szachy na wodzie.

Przemysław Tarnacki na co dzień mieszka w Warszawie i na 17. piętrze apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4, w założonym przez siebie Yachting Lounge, propaguje uprawianie żeglarstwa oraz prezentuje najnowsze jachty. Rekreacyjne piętro budynku z doskonale wyposażoną siłownią oraz strefą relaksu pozwala mu również utrzymać wysoką formę potrzebną do uprawiania tak wymagającego sportu jakim jest match racing.

Przemysław Tarnacki_04

Sopockie regaty to najważniejszy międzynarodowy cykliczny projekt żeglarski w Polsce. Impreza rozpocznie się od rejestracji i ważenie załóg we wtorek 26.07. o godzinie 10.00. Od 11.00 do 18.00 tego dnia będą się odbywały oficjalne treningi wokół sopockiego mola, a o 19.30 – losowanie jachtów. Zmagania najlepszych żeglarzy świata będzie można obserwować przez 4 kolejne dni, a zakończy je w sobotę 30 lipca finał, który będzie można obserwować w godzinach od 10.00 do 15.00.

Przemysław Tarnacki_02

Prestiżowy apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4 jest partnerem sopockich regat.

Więcej informacji:

Magdalena Budnik
Tacit Investment
e-mail: magdalena.budnik@tacit.com.pl
tel. +48 602 151 176

Marek Osada
e-mail: biuroprasowe@tacit.com.pl
tel. +48 733 808 804

Przemysław Tarnacki

O Cosmopolitan Twarda 4:

Cosmopolitan Twarda 4 reprezentuje kategorię światowej klasy ekskluzywnych budynków apartamentowych.  Całkowicie sfinansowany przez inwestora Tacit Investment, jest jedynym już funkcjonującym tego typu budynkiem w Warszawie. Realizacja projektu Helmuta Jahna – światowej klasy architekta – wyrosła tuż przy Placu Grzybowskim, w jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w Warszawie. W budynku jest 236 wykończonych i wyposażonych apartamentów o powierzchniach od 54 do 194 m2. Całkowicie przeszklona fasada zapewnia niesamowity widok na panoramę Warszawy – przede wszystkim na centrum i Pałac Kultury i Nauki oraz biznesowe city z biurowcami w okolicach Ronda ONZ i ul. Emilii Plater. Z okien budynku można podziwiać również Ogród Saski, warszawską starówkę, Żoliborz czy Stadion Narodowy i zakola Wisły. Unikatową cechą inwestycji są uchylne okna, a także wychodzące poza obrys bryły budynku wykusze, które powiększają pole widzenia mieszkańcom apartamentów.