Wypad na piwo w Sopocie? – Poznaj najlepsze puby w mieście!

0
786
organica sopot bar dyskoteka
organica sopot bar dyskoteka

Piątkowy wieczór mimo zmęczenia tygodniową pracą zwykło celebrować się w gronie przyjaciół. Dawne zwyczaje, czyli piwko i kapcie w domowym zaciszu odeszły już raczej do lamusa.

Dzisiaj wolimy spotkać się „na mieście” i zamiast browaru w puszce, skosztować bardziej oryginalnych trunków. Od jakiegoś czasu wielką popularnością cieszą się piwa kraftowe, w związku z czym przybywa pubów, w których można je znaleźć.

małe piwko

W Sopocie dobrego piwa rzemieślniczego możemy skosztować w kilku ciekawych miejscach. Są to m.in.:

  • Konsulat Dobrego Piwa – dawna Czarna Wołga – lokal blisko centrum Sopotu przy ul. Generała Władysława Sikorskiego 12. Odległość zaledwie 5 min. ze stacji SKM Sopot. Znajdziemy tu kilkadziesiąt rodzajów piwa butelkowego i 8 kranów z 4 rodzajami piwa lanego! Wszystko w przytulnym wnętrzu z kominkiem, które zachęca do całonocnych rozmów.

konsulat dobrego piwa

  • Małe Piwko – dwupoziomowy pub przy ul. 1 maja 5 w Sopocie – blisko plaży. Wyjątkowy klimat i miejsce. Do wyboru 40 różnych regionalnych piw w przyzwoitych cenach.
  • Browar Miejski Sopot – lokal w centrum Sopotu przy ul. Bohaterów Monte Cassino 35. Jest to pierwszy sopocki browar. Do wyboru mamy tu wiele rodzajów piw: lager, piwo ciemne, pszeniczne, miodowe. Piwa tworzone są w oparciu o czeskie receptury.

browar miejski sopot

  • Browar Trójmiejski Lubrow – lokal na popularnym „Monciaku” przy ul. Bohaterów Monte Cassino 60. Piwo lane jest tutaj prosto z tanki wyszynkowej przez co jego jakość jest taka sama jak w browarze. Można skosztować tutaj do 7 gatunków lokalnego piwa (Craft Brewery)

Browar-Trojmiejski-Lubrow-w-Sopocie

  • Dwie Zmiany – klubokawiarnia w centrum miasta przy ul. Bohaterów Monte Cassino 31/35. Bardzo klimatyczne miejsce, stanowiące przestrzeń dla miłośników sztuki oraz zwyczajnych kontaktów międzyludzkich. Oprócz smacznej kuchni można tu skosztować dobrego piwa.

Dwie zmiany

Oprócz wyżej wymienionych lokali, Sopot to miasto, w którym bez problemu znajdziemy inne puby serwujące złoty napój. Te, na które zwróciliśmy uwagę wyróżniają się jednak pod względem wyboru i oryginalnych smaków. Z pewnością są to miejsca, które powinni odwiedzić koneserzy rzemieślniczych browarów.

Polecamy:

pizza na telefon kraków