Domy hybrydowe, czyli takie, które zasilane są za pomocą odnawialnych źródeł energii, od kilku lat zyskują u nas coraz większą popularność. Zainteresowanie tego typu budownictwem wzrasta wraz z rozwojem ogólnej świadomości na temat nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań, ale również dzięki możliwościom wsparcia inwestycji.

Domy hybrydowe opinie

opinie hybrydowe domy

Od niedawna osoby, które decydują się na budowę domu hybrydowego mogą ubiegać się o dotacje, m.in.: w ramach programu „Efektywne wykorzystywanie energii”. W przypadku domów pasywnych dopłata to 50 tys. zł, natomiast na dom energooszczędny można dostać 30 tys. zł.

opinie domy hybrydowe

O współfinansowanie można zgłosić się również do wielu banków. Wsparcie oferują min.:

– Bank Ochrony Środowiska S.A.,

– Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.,

– Deutsche Bank PBC S.A.,

– Getin Noble Bank S.A.,

– SGB-Bank S.A.,

– Bank Zachodni WBK S.A.,

– Nordea Bank Polska S.A.

Dodatkowym argumentem zachęcającym do energooszczędnego budowania jest fakt, że od 2021 roku zgodnie z unijną dyrektywą, wszystkie nowo budowane domy będą musiały spełniać nowoczesne standardy dotyczące pozyskiwania energii. W związku z tym, żeby nie narażać się na podwójne koszty związane z wymianą systemu, lepiej zapoznać się z tematem już dziś.

Dzięki większej świadomości oraz pozytywnym opiniom właścicieli domów hybrydowych, coraz więcej osób decyduje się na tego typu inwestycje.

Wśród korzyści wynikających z użytkowania energooszczędnych budowli, najczęściej wymienia się:

aspekt ekonomiczny – niskie zużycie energii, własna produkcja energii, ogrzewania i ciepłej wody, niższe koszty utrzymania domu, możliwość odsprzedaży nadwyżek energii,

bezpieczeństwo rozwiązań – w systemie znajdują się czujki ruchu, dymu, gazu; często stosowany jest monitoring; wszystkie materiały są najwyższej jakości i mają wysoki poziom ochrony przeciwpożarowej,

komfort mieszkania – system jest łatwy w obsłudze i można go indywidualnie zaprojektować, domy są odpowiednio nasłonecznione, temperatura we wszystkich pomieszczeniach jest wyrównana,

aspekt proekologiczny – eksploatacja zasobów naturalnych jest ograniczona, dom wybudowany jest z naturalnych materiałów, wbudowany jest zbiornik na wodę deszczow,

aspekt zdrowotny– domy hybrydowe dostosowane są do potrzeb osób o podwyższonych wymogach zdrowotnych, powietrze wewnątrz jest oczyszczone dzięki specjalnym systemom,a naturalne materiały nie szkodzą zdrowiu.

Jak widać domy hybrydowe to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą dbać o siebie, środowisko naturalne oraz domowy budżet, a obowiązujące regulacje sprzyjają podejmowaniu takich inwestycji.

Opinie domy hybrydowe

opinie hybrydowe domy

Osoby zainteresowane budownictwem energooszczędnym mogą zasięgnąć porady w jednostkach samorządowych, pod które podlegają, a także od właścicieli domów hybrydowych, którzy chętnie dzielą się opiniami chociażby na łamach internetowych i branżowych grup oraz for.

 

Polecamy:

domyhybrydowe.pl

domy hybrydowe opinie czy warto

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here