Domy hybrydowe – budownictwo przyszłości

0
150
opinie domy hybrydowe 1
opinie domy hybrydowe 1

Domy hybrydowe, czyli takie, które zasilane są za pomocą odnawialnych źródeł energii, od kilku lat zyskują u nas coraz większą popularność. Zainteresowanie tego typu budownictwem wzrasta wraz z rozwojem ogólnej świadomości na temat nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań, ale również dzięki możliwościom wsparcia inwestycji.

Domy hybrydowe opinie

Od niedawna osoby, które decydują się na budowę domu hybrydowego mogą ubiegać się o dotacje, m.in.: w ramach programu „Efektywne wykorzystywanie energii”. W przypadku domów pasywnych dopłata to 50 tys. zł, natomiast na dom energooszczędny można dostać 30 tys. zł.

opinie domy hybrydowe

O współfinansowanie można zgłosić się również do wielu banków. Wsparcie oferują min.:

– Bank Ochrony Środowiska S.A.,

– Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.,

– Deutsche Bank PBC S.A.,

– Getin Noble Bank S.A.,

– SGB-Bank S.A.,

– Bank Zachodni WBK S.A.,

– Nordea Bank Polska S.A.

Dodatkowym argumentem zachęcającym do energooszczędnego budowania jest fakt, że od 2021 roku zgodnie z unijną dyrektywą, wszystkie nowo budowane domy będą musiały spełniać nowoczesne standardy dotyczące pozyskiwania energii. W związku z tym, żeby nie narażać się na podwójne koszty związane z wymianą systemu, lepiej zapoznać się z tematem już dziś.

Dzięki większej świadomości oraz pozytywnym opiniom właścicieli domów hybrydowych, coraz więcej osób decyduje się na tego typu inwestycje.

Wśród korzyści wynikających z użytkowania energooszczędnych budowli, najczęściej wymienia się:

aspekt ekonomiczny – niskie zużycie energii, własna produkcja energii, ogrzewania i ciepłej wody, niższe koszty utrzymania domu, możliwość odsprzedaży nadwyżek energii,

bezpieczeństwo rozwiązań – w systemie znajdują się czujki ruchu, dymu, gazu; często stosowany jest monitoring; wszystkie materiały są najwyższej jakości i mają wysoki poziom ochrony przeciwpożarowej,

komfort mieszkania – system jest łatwy w obsłudze i można go indywidualnie zaprojektować, domy są odpowiednio nasłonecznione, temperatura we wszystkich pomieszczeniach jest wyrównana,

aspekt proekologiczny – eksploatacja zasobów naturalnych jest ograniczona, dom wybudowany jest z naturalnych materiałów, wbudowany jest zbiornik na wodę deszczow,

aspekt zdrowotny– domy hybrydowe dostosowane są do potrzeb osób o podwyższonych wymogach zdrowotnych, powietrze wewnątrz jest oczyszczone dzięki specjalnym systemom,a naturalne materiały nie szkodzą zdrowiu.

Jak widać domy hybrydowe to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą dbać o siebie, środowisko naturalne oraz domowy budżet, a obowiązujące regulacje sprzyjają podejmowaniu takich inwestycji.

Opinie domy hybrydowe

Osoby zainteresowane budownictwem energooszczędnym mogą zasięgnąć porady w jednostkach samorządowych, pod które podlegają, a także od właścicieli domów hybrydowych, którzy chętnie dzielą się opiniami chociażby na łamach internetowych i branżowych grup oraz for.