Ferie zimowe 2022 – poznaj najciekawsze atrakcje w Sopocie

0
290
Ferie zimowe Sopot 2022

Dwa tygodnie ferii zimowych to czas, którego żaden uczeń nie chce zmarnować. Sopot oferuje aktywne formy wypoczynku dla rodzin z dziećmi, jak również zajęcia dla par i singli. Sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie w kurorcie oraz dowiedz się, w jakim okresie odbędą się tegoroczne ferie zimowe w województwie pomorskim.

2021 rok był ciężkim okresem dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Ze względu na sytuację pandemiczną, rząd postanowił wówczas zorganizować ferie zimowe dla wszystkich województw w tym samym czasie, celem uniknięcia długoterminowego przemieszczania się. W tym roku, ministerstwo zdrowia zapowiada, że odbędą się one w poprzedniej formie. W województwie pomorskim będą trwać od 14 do 27 lutego, tak samo jak w woj. podkarpackim, śląskim, łódzkim i lubelskim.

Ferie zimowe 2022 – jakie miejsca odwiedzić w Sopocie?

Sopot ferie zimowe
Źródło: www.dziennikbaltycki.pl

Aquapark Sopot – doskonały obiekt dla rodzin z dziećmi

Sopocki Aquapark jest miejscem, które od wielu lat dostarcza wrażeń zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Budynek wyposażony jest w:

 • Basen dla dzieci z armatkami wodnymi, gejzerami, zjeżdżalniami i zwierzętami tryskającymi wodą; jego głębokość wynosi od 0-60 cm, a temperatura od 30 do 32
 • Dziką rzekę – basen z imitacją nurtu rzeki, dla nieco starszych dzieci
 • Zjeżdżalnie o różnej wielkości, od tych łagodnych dla najmłodszych klientów, po niemal ekstremalne dla dorosłych
 • Całoroczny basen zewnętrzny, który w sezonie zimowym utrzymuje taką samą temperaturę wody jak latem.

Ferie zimowe w Sopocie 2022Aquapark w Sopocie to także oferta zabiegów SPA i liczne sauny, w których dorośli mogą zrelaksować się, w czasie gdy ich pociechy cieszą się wodnymi atrakcjami. 

Skansen Grodzisko Sopot – edukacja przez zabawę

Sopocki Skansen Grodzisko położony jest na wzgórzu zwanym „Górą Zamkową”. Jest jedną z najczęściej wybieranych atrakcji na ferie zimowe w Sopocie, dzięki swojej unikalnej ofercie edukacyjno-rozrywkowej. Obiekt jest otwarty przez cały rok i organizuje liczne warsztaty i wydarzenia, w których można dowiedzieć się wiele o życiu naszych przodków z Pomorza w praktyczny i ciekawy sposób. Ferie zimowe 2022 to okres, na który przygotowywane są liczne atrakcje w Grodzisku, szczególnie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Oprócz udziału w imprezach tematycznych, można tu podziwiać zabytkowe zabudowania grodu, jak np. palisadę, chaty i ozdobną bramę – to wszystko powstałe z drewna.

Młodzieżowy Dom Kultury – warsztaty i zajęcia dla dzieci

Jak co roku, Młodzieżowy Dom Kultury jest miejscem, gdzie podczas ferii zimowych odbywa wiele zajęć dla dzieci. Wcześniej organizowane były tu warsztaty z gry na pianinie, perkusji, gitarze lub saksofonie oraz lekcje wokalne. Najmłodsi goście mogli też uczestniczyć w lekcjach malarstwa, rysunku, karate, tańca towarzyskiego i gimnastyki. Podczas zajęć opiekę nad dziećmi pełnią osoby z długoletnim stażem, chętne uczyć dzieci nowych umiejętności w kreatywny i rozwijający sposób.

Hipodrom – ciekawe miejsce na ferie zimowe 2022 w Sopocie

Stadion wyścigów konnych Hipodrom oferuje zajęcia dla osób w każdym wieku. Działająca na jego terenie szkółka jeździecka uczy obcowania z końmi i prowadzi lekcje jazdy dla grup o różnym stopniu zaawansowania. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów, aby można było w pełni bezpiecznie rozwijać swoje umiejętności jeździeckie. Hipodrom to także miejsce w którym zbierają się setki miłośników jazdy konnej, aby oglądać wyścigi lub konkursy skakania przez przeszkody na koniu. Poziom zawodów jest zróżnicowany, jednak warto wyróżnić fakt, że odbywają się tu także te najbardziej prestiżowe i o najwyższej randzie – CSIO*****.

Ferie Sopot 2022Atrakcje na ferie zimowe w Sopocie – najważniejsze obiekty w mieście

Aura Sopotu w sezonie zimowym jest zupełnie inna niż latem. Dlatego właśnie oprócz brania udziału w wydarzeniach i imprezach, warto w tym okresie odwiedzić znane miejsca o charakterze zabytkowym i kulturowym. Wśród najważniejszych można wyróżnić:

 • Operę Leśną,
 • Monciak i molo,
 • Krzywy Domek,
 • Dworek Sierakowskich,
 • Kościół św. Jerzego,
 • Muzeum Sopotu,
 • Dom Zdrojowy.

Molo w Sopocie ferie 2022Oferta Sopotu na ferie zimowe jest szeroka i przede wszystkim dostosowana do osób w każdym wieku. Wybierając kurort w tym okresie na pewno nie pożałujemy decyzji, a dzieci zapamiętają wyjazd na długie lata. Nie traćmy czasu i już dziś zacznijmy planować tegoroczne ferie zimowe.