Kosmetologia genetyczna – rewolucja w pielęgnacji skóry

0
248
Kosmetologia Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna depilacja zabiegi wyszczuplajace 20

Pojawienie się pierwszych zmarszczek, problemy z przebarwieniami, stanami zapalnymi, predyspozycje do popękanych naczynek – za wszystkie te zmiany w 50% odpowiadają nasze geny. Wydaje się, że w takiej sytuacji niewiele możemy zrobić, żeby sobie pomóc.

Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 29Często pocieszamy się, że „taka nasza natura” i trzeba się pogodzić z niedoskonałościami. Okazuje się jednak, że jesteśmy w błędzie, a rozwiązaniem może być kosmetologia genetyczna!

Kosmetologia genetyczna Gdańsk

Kosmetologia genetyczna to prawdziwa rewolucja w pielęgnacji ciała. Dzięki diagnostyce DNA opracowywana zostaje indywidualna genopielęgnacja opierająca się na zastosowaniu odpowiednio dopasowanych kosmetyków.

Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 22Dzięki takim innowacyjnym metodom możemy naprawić uszkodzenia w DNA lub regulować dzienne i nocne cykle komórkowe, które wspierają odnowę skóry. Przez to, że wszystkie działania odbywają się na poziomie genetycznym i aktywują własne mechanizmy naszych komórek, możliwości terapii są naprawdę ogromne.

Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 9Aby poznać nasz kod DNA i dowiedzieć się z jakimi problemami możemy mieć do czynienia na przestrzeni życia, wystarczy pobrać wymaz z wewnętrznej części policzka. Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie – nie wolno jedynie jeść pół godziny przed pobraniem próbki. Każda terapia poprzedzona jest również wywiadem i konsultacja, aby dobrać jak najlepsze rozwiązanie.

Kosmetyka genetyczna Gdańsk

Kosmetologię genetyczną w Polsce zapoczątkował projekt GENO dr Wilsz. Jest to pierwszy program, który pozwala na opracowanie spersonalizowanej pielęgnacji skóry, opartej na analizie materiału genetycznego.

Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 2„Naukowcy w Laboratorium Vitagenum wyselekcjonowali markery genetyczne odpowiadające za określone problemy skóry, my pod konkretne markery stworzyliśmy receptury kosmetyków – w zależności od pojawiających się deficytów i potrzeb”- wyjaśnia dr Krystyna Wilsz.

Kosmetologia genetyczna Gdańsk Instytut Babiana medycyna estetyczna zabiegi 28Połączenie sił kosmetyki i biotechnologii to wielka szansa na naprawdę różnych defektów urody, ale również skuteczną prewencję. Od dzisiaj predyspozycje genetyczne nie muszą być dla nas „wyrokiem”, a jedynie wyzwaniem dla specjalistów.