Majówka na Kaszubach z dzieckiem? Zobacz jakie miejsca warto odwiedzić!

0
327
zoo egzotyczne papugarnia
zoo egzotyczne papugarnia

Zbliżający się weekend majowy to świetna okazja do tego, aby zaplanować rodzinny weekend za miastem. Świetnym pomysłem na wypad z dziećmi są Kaszuby, które oferują mnóstwo atrakcji dla maluchów i ich opiekunów. Już same okoliczności przyrody – lasy, łąki, jeziora, trasy rowerowe sprawiają, że nie sposób się tam nudzić.

atrakcje kaszuby atrakcje na kaszubach

Dodatkowo wypożyczalnie sprzętu wodnego, stadniny koni i wiele ciekawych obiektów, pozwalają na aktywne spędzanie czasu i gwarantują, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Miejsca, które powinny znaleźć się na liście obowiązkowych do zwiedzenia to z pewnością: dom stojący „do góry nogami”, Muzeum Sybiraka i park linowy w Szymbarku, Wieża widokowa w Wieżycy, Skansen we Wdzydzach Kiszewskich, Kamienne Kręgi w Węsiorach czy Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

Atrakcje na Kaszubach – Park Edukacyjny Zoo Egzotyczne Kaszuby

 

Niezwykłą frajdą dla dzieci i dorosłych jest Park Edukacyjny Zoo Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie.
Kilkadziesiąt egzotycznych gatunków zwierząt, kino 3D, super plac zabaw i strefa dla małych dzieci do 5 lat – wszystko to sprawia, że miejsce cieszy się naprawdę dużą popularnością.

atrakcje kaszuby Kaszuby Zoo Egzotyczne atrakcje na kaszubach atrakcje kaszuby zoo
atrakcje kaszuby zoo atrakcje

Teren obiektu jest zadaszony, dlatego można go zwiedzać nawet w deszczowy dzień. Podczas wizyty w parku można korzystać z pomocy przewodnika, jest również okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Dużą atrakcją dla najmłodszych jest także zagroda z królikami i świnkami morskimi, które można pogłaskać i nakarmić.

atrakcje na kaszubach Zoo Egzotyczne Kaszuby

Ciekawostką jest też wystawa akwarystyczna prezentująca bogactwo flory i fauny jezior Szwajcarii Kaszubskiej. Nowe akwarium ma aż 20 tys. litrów pojemności! Na terenie obiektu znajduje się także restauracja „Ara”, a od początku czerwca otwarta zostanie papugarnia z niebywałymi okazami tropikalnych ptaków.

kaszuby Egzotyczne Kaszuby Zoo atrakcje sierakowice

Park Edukacyjny Zoo Egzotyczne Kaszuby – Atrakcje na Kaszubach

Ze względu na dużą ilość odwiedzających osób i coraz większa popularność Zoo, w przyszłym roku planowana jest przebudowa obiektu, nowa elewacja i inne udogodnienia dla gości.

Inne kaszubskie atrakcje to Park Miniatur, Park Gigantów i Muzeum Militarne Gryf. Razem z wyżej opisanym Zoo tworzą one Przystanek Kaszuby, będący niebywałą promocją regionu.

atrakcje na kaszubach Kaszuby Zoo Egzotyczne atrakcje na kaszubach Zoo Kaszuby Egzotyczne Zoo Egzotyczne Kaszuby atrakcje na kaszubach

Jak widać kaszubskie tereny dają niezliczone możliwości spędzania wolnego czasu. Zarówno dzieci jak i dorośli znajdą tu z pewnością coś dla siebie i na długo zapamiętają majówkowy wypad.