Planujecie wypad na Kaszuby? Zobaczcie jakie atrakcje czekają na Was w tym regionie!

0
244
dsc 4813
dsc 4813

Kaszubskie lasy, jeziora i łąki to wymarzona sceneria do wypoczynku – nie tylko leniuchowania, ale również aktywnego spędzania czasu. Planując wypad w te okolice, należy wiedzieć jaki pensjonat na Kaszubach warto odwiedzić, na jakie atrakcje możemy liczyć i jak ciekawie spędzić czas. Oczywiście wszystko zależy od tego o jakiej porze roku chcemy przyjechać na Kaszuby, ale bez względu na pogodę i temperaturę, nie zaznamy tu nudy.

Atrakcje na Kaszubach

osrodek wczasowy mietaiwoda (2)

Pensjonat na Kaaszubach wdzydze mietaiwoda (2)

Pensjonat na Kaaszubach wdzydze mietaiwoda (1)

W okresie zimowym czeka tu na nas wiele atrakcji. Możemy m.in.:

 • Jeździć na nartach – do wyboru mamy kilka punktów: Wieżyca – Koszałkowo, Wieżyca – Kotlinka, Paczoskowo, Przywidz, Trzepowo i Amalka koło Sulęczyna. Są to świetne miejsca dla początkujących narciarzy gdzie można sprawdzić i podszlifować swoje umiejętności.
 • Spróbować swoich sił na nartach biegowychKaszuby to piękne leśne trasy, idealne wprost do spacerów oraz narciarstwa biegowego. Sprzęt można wypożyczyć w wielu prywatnych kwaterach.
 • Wybrać się na kulig – to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci. Chyba nie ma nic przyjemniejszego niż jazda na sankach ciągniętych przez konie, po pięknych wiejskich i leśnych drogach. Kuligi na Kaszubach są bardzo popularne, dlatego nie będziemy mieli problemu, żeby trafić na organizatora takich atrakcji. Bardzo popularne są kuligi w Szymbarku gdzie działa Zrzeszenie Kaszubskich Kuczerów i Hodowców Koni.
 • SpacerowaćKaszuby to przepiękne okolice, które zachwycają o każdej porze roku. Zimowy spacer w otoczeniu zaśnieżonych drzew i skutych lodem jezior na pewno zrobi na nas wrażenie, a świeże rześkie powietrze dobrze wpłynie na nasze zdrowie.
 • Poznać regionalną kuchnię – nie ma nic przyjemniejszego niż ciepły, pyszny posiłek zimową porą. Kaszuby słyną z wyśmienitej, regionalnej kuchni, dlatego warto odwiedzić tutejsze restauracje i karczmy, żeby poznać ten region również od strony kulinarnej.
 • Zwiedzać zabytki – obiektów wartych zwiedzanie na pewno tu nie brakuje. Możemy zobaczyć m.in.: Skansen we Wdzydzach Kiszewskich, wejść na wieżę widokową w Wieżycy, odwiedzić zamek w Bytowie i Muzeum Zachodnio-kaszubskie, Muzeum Kaszubskie w Kartuzach.

Aktywne spędzanie czasu na Kaszubach

Pensjonat na Kaaszubach wdzydze mietaiwoda (3)

Pensjonat na Kaaszubach wdzydze mietaiwoda (4)

osrodek wczasowy mietaiwoda (1)

Latem, pomysłów na aktywne spędzanie czasu na Kaszubach jest jeszcze więcej. Korzystając z pięknej pogody i ponadprzeciętnych krajobrazów, możemy m.in.:

 • Zaplanować wycieczkę rowerową – istnieje tu mnóstwo szlaków rowerowych, które prowadzą przez piękne miejsca, warte zobaczenia. Polecamy m.in.: rowerową ścieżkę przyrodniczą Schodno – Wdzydze Kiszewskie, trasę rowerową „Dookoła Jezior Wdzydzkich”, rowerową ścieżkę przyrodniczą „Pętla Lipno” i „Pętla Przytarnia”, trasę rowerową Lipusz- Wdzydze Kiszewskie.
 • Pływać po kaszubskich jeziorach – kajakiem, jachtem, łodzią lub wpław. Kaszuby to mnóstwo mniejszych i większych jezior, z których możemy korzystać. Wycieczka łodzią czy kajakiem to świetna okazja na zwiedzania regionu z nieco innej perspektywy.
 • Skorzystać ze szlaków nordic walking – spacer np. Stolemowymi Szlakami nordic walking to świetny pomysł na aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody.
 • Wędkować – łowić ryby można oczywiście również zimą, ale latem dla wielu jest to bardziej przyjemne. Lubianym przez wędkarzy miejscem jest np. Jezioro Bukowskie.
 • Pójść na grzyby – koniec lata to świetny czas na grzybobranie. Kaszubskie lasy to istny raj dla grzybiarzy.
 • Brać udział w lokalnych wydarzeniach – lato to czas festynów, zabaw na świeżym powietrzu, targów regionalnej żywności i wielu innych atrakcji plenerowych. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie zaznając nieco lokalnego folkloru.

atrakcje na kaszubach mietaiwoda (2)

atrakcje na kaszubach mietaiwoda (1)

Jak widać pomysłów na aktywne spędzanie czasu na Kaszubach nie brakuje. Bez względu na porę roku, raczej ciężko tutaj o nudę. Osoby, które chcą poznać magię tego wyjątkowego regionu mogą to zrobić bez względu na temperaturę i pogodę. Każdy sezon ma tutaj swój niepowtarzalny urok.