Zakupy, kawa i relaks w jednym miejscu. Dom Towarowy Walter w Sopocie

0
616
dom towarowy walter sopot 3

Sopocki Dom Towarowy Walter Trend i Smak, otwarty w kamienicy przy ul. Bohaterów Monte Cassino 61, nawiązuje do dawnej funkcji handlowej tego miejsca. Oferuje jednak więcej niż tylko możliwość zrobienia zakupów. Tutaj sopocianie i turyści mogą również napić się kawy, spróbować kuchni polskiej i zachwycić się panoramą miasta z tarasu widokowego.

W 1907 r. sopocki przedsiębiorca Walter Edelstein opublikował w lokalnej prasie reklamę swojego domu towarowego, „oferującego najnowsze modne produkty przez cały rok”. Od tej pory kamienica pod numerem 61 nieodłącznie związana jest z handlem. Kolejni właściciele tylko rozwijali jej potencjał, otwierając sklepy z coraz szerszym i bardziej zróżnicowanym asortymentem. Nawet zniszczenia II wojny światowej nie pozbawiły budynku jego komercyjnego charakteru, mimo że prawie w całości zmiotły go z powierzchni ziemi. Został odbudowany kilka lat po zakończeniu konfliktu. Najpierw zorganizowano w nim Państwowy Dom Towarowy. Następnie, od lat 90., kolejni przedsiębiorcy decydowali się sprzedawać w nim różne produkty. Dzisiaj w kamienicy u zbiegu ulic Królowej Jadwigi i Bohaterów Monte Cassino mieści się Dom Towarowy Walter Trend i Smak, który po części kontynuuje pierwotną rolę obiektu oraz wskrzesza pamięć o jego pierwszym właścicielu. Jednocześnie jest miejscem nowoczesnym, odpowiadającym na współczesne potrzeby sopocian i turystów.

Miejsce, jakiego nie było

Ożywienie historii zaklętej w murach domu towarowego oraz jego koncept, polegający na połączeniu różnych lokali usługowych pozwoliły stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie Sopotu. Pomimo że Dom Towarowy Walter oferuje te same usługi, co galerie handlowe, jest pozbawiony ich sztampowego, niewyróżniającego się charakteru. Nie słyszy się w nim gwaru i nie czuje zakupowego szaleństwa. Próżno tu również szukać popularnych sieciówek ze średniej półki czy kawiarni i restauracji, jakich wiele w różnych punktach dużych miast. To sprawia, że Dom Towarowy Walter jest miejscem innym niż wszystkie. Jeśli znajdują się w nim sklepy odzieżowe, to najlepszych marek. Jeśli lokale gastronomiczne, to tylko takie z nietuzinkowym menu. Za ofertą każdego z tych punktów kryje się obietnica nowych doświadczeń, wyjątkowych spotkań i ponadprzeciętnych doznań.

Miejsce, które wyznacza trendy

Gdyby chcieć dzisiaj zaprezentować Dom Towarowy Walter Trend i Smak słowami reklamy sprzed stulecia, okazałoby się, że wcale nie straciła ona na aktualności. Oferta wciąż obejmuje „najnowsze modne produkty”, dzięki którym dom towarowy wskazuje kierunki w branży fashion. Mieści się w nim największy w Polsce salon znanej hiszpańskiej marki odzieżowej Desigual. Poza tym można się tam zaopatrzyć w odzież z metkami Quicksilvera, NA-KD czy DC. Dom Towarowy Walter ma tym samym swój niemały udział w budowaniu wizerunku Sopotu jako miasta modnego i luksusowego.

Miejsce, które sięga do tradycji

Co jednak nie oznacza, że jego twórcy ślepo podążają za modą. Nie boją się również iść pod prąd,  czego najlepszym przykładem jest Restauracja Walter. Odżegnuje się od nowoczesnych trendów, takich jak choćby popularna w ostatnich latach kuchnia fusion. Sięga za to do tego, co w polskim dziedzictwie kulinarnym znane, ale niedoceniane lub zapomniane. Wybitny szef kuchni Tomasz Szydzikowski wydobywa z mroków niepamięci smaki tradycji, serwując gościom m. in.: krem z żółtej brukwi, rumsztyk, truskawki z pieca z koglem-moglem czy wreszcie gęsinę – symbol polskiej sztuki kulinarnej. Autorskie menu jest efektem wielu lat spędzonych w różnych rejonach Polski na odkrywaniu receptur najbardziej znanych potraw.  Smaku nie brakuje także stylowemu designowi wnętrza. Całość przepełnia ciepła, gościnna atmosfera, sprzyjająca długiemu biesiadowaniu w nowoczesnym, eleganckim stylu u boku rodziny, przyjaciół lub ukochanej osoby.

Miejsce, które buduje relacje

Podczas gdy Restauracja Walter szuka inspiracji w rodzimej kuchni, twórcy Bistro Walter zapraszają na kulinarną podróż w różne zakątki świata. W menu królują smaki słonecznej Italii, modnej Tajlandii czy odległej Ameryki. Każdy, kto szuka nowych doświadczeń smakowych, może liczyć na to, że znajdzie je właśnie tutaj. A to wszystko w luźnej, przyjaznej atmosferze, którą chce się dzielić w gronie znajomych. Turyści i mieszkańcy Sopotu chętnie rozpoczynają tu dzień od pożywnego śniadania, a wieczorem umawiają się na plotki przy kawie i cieście lub wspólne kibicowanie biało-czerwonym z drinkiem w dłoni.

Miejsce, które zaskakuje 

W Domu Towarowym Walter Trend i Smak można się oderwać od otaczającej rzeczywistości w jeszcze bardziej nietypowej formie. Na najwyższym piętrze budynku znajduje się taras widokowy, który pozwala zostawić za sobą codzienne sprawy i cieszyć się byciem tu i teraz, wysoko ponad tłumem i turystycznym gwarem. W takich warunkach odpoczywa się najlepiej, zwłaszcza gdy przed oczami roztacza się zachwycający widok na Zatokę Gdańską oraz tętniące życiem centrum miasta.

Za Domem Towarowym Walter Trend i Smak stanął pomysł skupienia w jednym miejscu wielu punktów usługowych, rozsianych wcześniej w różnych rejonach miasta. Dzięki temu udało się stworzyć obiekt, na kształt galerii handlowej, ale z wyraźnym konceptem łączącym historię z nowoczesnością. To miejsce, jakiego Sopot potrzebował.

dom towarowy walter sopot 2dom towarowy walter sopot 3 1dom towarowy walter sopot 4dom towarowy walter sopot 5dom towarowy walter sopot 6dom towarowy walter sopot 7dom towarowy walter sopot 13dom towarowy walter sopot 14dom towarowy walter sopot 15dom towarowy walter sopot 16 1dom towarowy walter sopot 16 2dom towarowy walter sopot 16 3dom towarowy walter sopot 16dom towarowy walter sopot 20dom towarowy walter sopot 19dom towarowy walter sopot 21 1dom towarowy walter sopot 17dom towarowy walter sopot 18 1dom towarowy walter sopot 18dom towarowy walter sopot 21 3dom towarowy walter sopot 21 2dom towarowy walter sopot 21dom towarowy walter sopotwalter sopot 2walter sopot 3walter sopotDom Towarowy Walter Trend i Smak

Adres: Bohaterów Monte Cassino 61, 81-767 Sopot
telefon: 795 093 948

Godziny otwarcia:

poniedziałek 10:00–20:00
wtorek 10:00–20:00
środa 10:00–20:00
czwartek 10:00–20:00
piątek 10:00–20:00
sobota 10:00–20:00
niedziela 10:00–20:00