Wellness – zdrowa moda i nowoczesny styl życia

0
153
Wellness i SPA Pomorskie Gdańsk 3
Wellness i SPA Pomorskie Gdańsk 3

Pojęcie wellness jest coraz częściej używane – zwykle w połączeniu z fitness i SPA. Mimo, że intuicyjnie jesteśmy w stanie wyczuć co oznacza, to precyzyjne zdefiniowanie bywa już problemem. Wellness – to dosłownie stan dobrego samopoczucia, który możemy osiągnąć poprzez zdrowy styl życia.

Wellness i SPA Pomorskie Gdańsk (10)

Składa się na to wiele czynników takich jak zdrowa dieta, aktywność fizyczna, czy naturalne zabiegi upiększające na ciało. Założeniem Wellness jest osiągnięcie równowagi pomiędzy umysłem i ciałem, tak aby funkcjonować w dobrej kondycji psychoficzycznej i ogólnej harmonii.

Określenie to wciąż kojarzy się z luksusem. Myśląc o wellness widzimy od razu ekskluzywne hotele i kurorty SPA nad morzem, co po części jest prawdą – najlepsze ośrodki SPA w Polsce znajdują się w województwie pomorskim.

SPA Pomorskie Gdańsk

Wellness i SPA Pomorskie Gdańsk (11)

Jako że miejsca takie w wielu zabiegach wykorzystują działanie wody – nadmorskie krajobrazy idealnie wpisują się w całościowy klimat, dodają uroku i pozwalają ukoić zmysły szumem fal.

Poza aspektem zdrowia, dobrej kondycji i pięknego ciała, wellness to również zdolność do efektywnego działania i odnoszenia sukcesów.

Wellness i SPA Pomorskie Gdańsk (6)

Człowiek wpisujący się w taki styl życia cieszy się dobrym samopoczuciem, a także umiejętnością efektywnego działania w pracy oraz życiu społecznym. Jest spełniony na poziomie fizycznym oraz duchowym.

Wellness i SPA Pomorskie Gdańsk (3)

Wellness bez wątpienia stało się światową modą i zdrowotnym trendem, w którym ludzie są świadomi zasad swojego funkcjonowania i wiedzą, że poza rozwojem zawodowym muszą dbać o siebie na innych płaszczyznach nie licząc jedynie na pomoc lekarzy.

SPA i Wellness Pomorskie Gdańsk

Wellness i SPA Pomorskie Gdańsk (1)

Wybierając ośrodki SPA i Wellness w kraju, warto zapoznać się z tymi w województwie pomorskim, ponieważ ze względu na naturalny krajobraz – bliskość morza, jezior i lasów dopełnia się efekt leczniczych zabiegów, zdrowej diety i aktywności fizycznej, a organizm łatwiej przechodzi w stan relaksu i harmonii.

Wellness i SPA Pomorskie Gdańsk (8)

Wybierać można w wielu nadmorskich miejscowościach – Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Helu, Władysławowie, Jastarni, Juracie lub bliżej kaszubskich jezior- np. w Kościerzynie.

Mimo zmiennych trendów i dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, pamiętajmy o uniwersalnym powiedzeniu – „W zdrowym ciele zdrowy duch” i dbajmy o siebie!